V dnešním článku se podíváme na recenzi Falcon Broker. Falcon Broker přináší mimo jiné také zajímavou nabídku pro obchodníky s vysokým kapitálem. Anebo pro ty, kterým se jednoduše daří. Zajímá vás, zda je to vhodný broker právě pro vás? To zjistíte v naší recenzi. Společně se v ní podíváme na to, co přesně můžete od tohoto brokera očekávat. Novinkou je, že Falcon používá bezpečnější a důvěryhodnější stablecoin USDC
Recenze Falcon Broker rychle a přehledně
Makléř Falcon Broker je v mnoha ohledech inovativní. Snaží se jít s dobou a své podmínky přizpůsobuje obchodníkům, kteří se spoléhají na investice do kryptoměn. Obchodovat u něj totiž nebudete prostřednictvím běžné měny, ale pouze za pomoci té digitální. Navíc u něj máte vyhráno ve chvíli, kdy na svůj účet vložíte vyšší obnos, nebo když se vám v obchodování daří. V takovém případě se totiž ze strany brokera můžete dočkat i odměny.
To nejzákladnější o Falcon.Broker
Brokerskou značku Falcon.Broker má pod palcem společnost s názvem Future Finance Services LTD a je regulována jako International Brokerage and Clearing House úřadem M.I.S.A. pod licencí číslo T2023327.
Broker neumožňuje obchodování v české měně. Dokonce ani žádné jiné fiat měně. Jak je to možné? Veškeré vklady a výběry totiž u tohoto brokera probíhají pouze prostřednictvím kryptoměn. Naprostá většina virtuální měny všech klientů tohoto makléře se přitom ukládá na hardwarových peněženkách. Toto řešení úschovy kryptoměn se považuje za to úplně nejbezpečnější. Nemusíte se proto bát, že by si vaši kryptoměnu přivlastnili hackeři.
Co vám broker nabídne v rámci bezpečnosti vkladů
Při psaní recenze jsme se podívali i na to jak Falcon Broker přijímá vklady. Vklad lze provézt pouze v kryptoměně, ale maximální prioritou je bezpečí klientských prostředků.
Samozřejmostí a standardem i ve světě digitálních měn dnes musí být oddělení klientských prostředků od prostředků společnosti, což je první pojistkou a zároveň signálem, že broker, i kryptoměnový zachází s klientskými prostředky zodpovědně.
Falcon Broker k tomu přináší nadstandard v podobě uchovávání klientských digitálních aktiv v Americkém trustu, u tzv. kvalifikovaného správce. Kvalifikovaným správcem se v tomto případě rozumí speciálně licencovaná a regulovaná instituce, pověřená maximálně bezpečnou správou digitálních aktiv třetích stran.
Pro maximální možnou míru ochrany klientských prostředků jsou pak nově takto uložené prostředky klientů Falcon Broker pojištěny proti různým typům rizik až do výše 250 milionů USD.
Toto pojistné krytí poskytuje jedna ze světově nejznámějších společností v oboru, globálně působící skupina Lloyd´s.
Jak obchodovat u Falcon Broker
Jak již bylo řečeno, u makléřské značky Falcon Broker obchodujete prostřednictvím kryptoměny, kterou vložíte na svůj obchodní účet. Veškerá aktiva tedy obchodujete z jednoho účtu, který je denominován do kryptoměny. K uskutečnění svých investic máte po ruce obchodní platformu. Ta je k dispozici pouze online, a tak si můžete být jisti, že k ní budete mít přístup opravdu kdykoli a odkudkoli. Své obchody tak budete mít pod palcem vy sami.
Veškerá aktiva lze navíc obchodovat také s využitím efektu finanční páky. To znamená, že můžete obchodovat s mnohem vyšším objemem aktiva, než které sami zafinancujete. Následkem toho se ale bude váš výsledný zisk, ale i ztráta násobit. Čím vyšší finanční páku použijete, tím vyšší násobek se vám započítá.
Jak si založit účet na Falcon Broker
Založení účtu u tohoto brokera je úplně jednoduché, takže se nemusíte bát zdlouhavých procedur. Zvládne to opravdu každý. A to třeba z pohodlí vlastního obýváku. Stejně jako samotné obchodování totiž probíhá i registrace pouze online. Stačí si načíst webové stránky brokera a najít tlačítko „Sing UP“, které se nachází v pravém horním rohu. Po jeho rozkliknutí na vás čeká formulář s vyplněním základních údajů o sobě. Broker po vás bude chtít také vaše kontaktní údaje.
Po jejich ověření se vás broker prostřednictvím dalších formulářů doptá na vše potřebné. Jejich vyplněním to ovšem ještě nekončí. Na řadu totiž přijde velmi důležitý krok. A to ověření, tedy verifikace účtu, bez níž svůj obchodní účet nebudete moci využívat naplno. K tomu je potřeba nahrát několik dokumentů.
Nahráním prvního dokumentu ověříte svou identitu. Může jít o občanský průkaz, řidičák, nebo třeba o platný cestovní pas. Zároveň po vás broker může chtít nahrát i aktuální selfie. Druhým dokumentem pak ověříte adresu svého bydliště. K tomu vám poslouží výpis bankovního účtu, případně vyúčtování za energie. Poté, co fotografie, či skeny těchto dokumentů nahrajete, už jen čekáte, až vám přijde ze strany brokera potvrzení o tom, že je váš účet verifikován. V tu chvíli už se můžete pustit do obchodování s kryptoměnou naplno.
Ptáte se, proč je tato procedura s nahráváním různých dokumentů vlastně zapotřebí? Broker má totiž povinnost dodržovat zákony proti praní špinavých peněz. Musí tedy tuto verifikaci vyžadovat. Stejně tak jsou tyto zákony důvodem k tomu, proč Falcon Broker nepřijímá platby od třetích stran.
Druhy živých účtů
Při psaní recenze Falcon Broker jsme vyzkoušeli jaké účty nám půjde založit. Falcon Broker patří mezi ty, kteří vám dají na výběr z několika typů účtů. Svým klientům totiž nabízí rovnou 4 druhy živých účtů. Jsou mezi nimi účty Academy Account, Standard Account, Falcon Trader a Falcon LP.
První dva zmíněné typy účtů si porovnáme v následující tabulce:
Výše minimálního vkladu | Výše spreadu | Druh podpory | |
Academy Account | 1 000 USDC | Od 1,5 pipu | Technická podpora |
Standard Account | 10 000 USDC | Od 1,0 pipu | Prémiová podpora |
Zbylé dva účty jsou dosti specifické. Takže abychom vysvětlili jejich podstatu, podíváme se na ně podrobněji.
Falcon Trader
Pokud si založíte účet s názvem Falcon Trader, dočkáte se od brokerské společnosti podpory. Falcon Broker vám totiž k obchodování poskytne i část svých vlastních prostředků. A to až do výše 500 000 USDC. Podmínkou ovšem je, že budete disponovat vlastním kapitálem alespoň ve výši 300 000 USDC a do obchodu vložíte vždy alespoň 30 % svých financí. Váš zisk z obchodování následně může být až 90 %.
Falcon LP
Účet Falcon LP je speciálně určený pro klienty, kteří disponují větším množstvím kapitálu. Takovým obchodníkům se Falcon Broker rozhodl poskytovat jisté odměny za to, že mu poskytují likviditu. Těch se můžete dočkat v podobě kladných komisních poplatků. Broker tedy v tomto případě platí za obchodování Vám. K tom můžete připočíst i slevy na vlastní obchody. Navíc makléř slibuje, že se nejaktivnější majitelé těchto účtů budou dělit také o část zisku společnosti.
Vklady a výběry na Falcon Broker
U všech typů účtů se můžete rozhodnout, v jaké měně chcete svůj účet vést. Jak už jsme ale zmínili, musí jít vždy o kryptoměnu. Tu na svůj obchodní účet u Falcon Broker vložíte buď přímo ze své vlastní krypto peněženku, nebo můžete směnit svou fiat měnu za kryptoměnu prostřednictvím kryptoměnových směnáren, dle vlastního výběru, nebo těch na které vás broker odkáže. Vložit můžete buď přímo kryptoměnu, v níž svůj účet vedete, nebo i jinou virtuální měnu. V takovém případě ale počítejte s možnou ztrátou, která vyplývá z aktuálního měnového kurzu. Broker ji totiž bude muset převést na měnu, kterou jste si pro svůj účet nastavili jako výchozí.
A stejně tak jako vklady, také výběry lze požadovat pouze v kryptoměně. Pro recenzi Falcon broker jsme vyzkoušeli jaký je postup při výběru. Poté, co vám Falcon Broker schválí požadavek na výběr, navrátí vám vámi žádaný obnos virtuální měny na krypto peněženku, případně prostřednictvím burzy nebo směnárny, kde si klient vybere ze svého účtu USDC, směnárna zařídí vše potřebné a klientovi dorazí zpět peníze na jeho účet v bance.
Poplatky u brokera
Základním poplatkem u makléře Falcon Broker jsou spready. Jde o rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou aktiva. Výše těchto poplatků je plovoucí. To znamená, že se mění spolu s aktuální situací na trhu. Navíc je výše spreadu různá také pro každé aktivum. A závisí také na tom, jaký typ účtu si zvolíte. V případě Academy Account začíná na 1,5 pipu, při založení Standard Account pak počítejte se spready od 1,0 pipu.
O komisních poplatcích, tedy o provizi brokerovi za zprostředkování obchodu, se Falcon Broker nezmiňuje. Poplatky za obchodování včetně aktuální výše spreadu pro jednotlivá aktiva si však můžete vždy pohlídat ve své obchodní platformě. Najdete tam také výši swapového poplatku. Ten vám broker strhne tehdy, když se rozhodnete setrvat ve své obchodní pozici i přes noc. Tedy i po uplynutí obchodních hodin.
Kromě toho byste měli určitě vědět o poplatku za neaktivitu, který dnes u online brokerů není nijak výjimečný. Falcon Broker si účtuje poplatek za neaktivitu ve výši 35 USDC měsíčně. Účtovat si ho začne, když necháte váš účet po dobu 90 dnů bez nového vkladu či uskutečnění jakéhokoli nového obchodu. V takovém případě bude váš účet prohlášen za neaktivní. Pokud ovšem na svém účtu budete mít zůstatek nižší než 35 USDC, bude výše poplatku činit pouze výše obnosu, který vám na obchodním účtu zůstal.
Zákaznický servis
Pokud vás ohledně makléře Falcon Broker cokoli zajímá, případně narazíte na nějakou nesrovnalost se svým účtem, vše můžete vyřešit za pomoci zákaznické podpory tohoto brokera. Na webu společnosti naleznete formulář, kde můžete svou otázku specifikovat a odeslat přímo podpoře. Stejně tak se jí můžete ozvat přímo přes email, živý chat či telefonicky. Zákaznický servis Falcon Broker je aktivní každý všední den.
Recenze Falcon Broker – shrnutí
Falcon Broker je mladá makléřská společnost, která se snaží vycházet vstříc soudobým potřebám obchodníků. Alespoň tedy těm, kteří věří v budoucnost kryptoměn. Navíc se u této společnosti mohou úspěšní obchodníci, či zákazníci s vysokým vlastním kapitálem dočkat odměn a řady dalších výhod.